Sizin İçin Değerlendirdik

Kitap Önerilerimiz

Sevme Sanatı

Erich Fromm

"Kitabın amacı okuyucuya, bütün kişiliğini yaratıcı yönde geliştirmedikçe sevme çabalarının boşa çıkacağını, komşusunu sevme yetisi, gerçek alçakgönüllülük, gözüpeklik, inanç ve disiplin olmadan sevgide doygunluğa eremeyeceğini göstermektedir."

İnsanın Anlam Arayışı

Viktor E. Frankl

"20. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı'nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır. Ayrıca varoluşun çetin koşullarında "anlam"ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, "İnsanı insan yapan nedir?" sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor."

Öfke Dansı

Dr. Harriet Lerner

"Öfkenin nedenleri ve modelleri üzerinde duran bu kitap, önemli ilişkilerde anlamlı ve uzun vadeli değişimler gerçekleştirmeyi sağlayacak özel stratejiler sunuyor."

Az Seçilen Yol

Dr. M. Scott Peck

“Yıllardır en çok satan kitaplar listesindeki haklı yerini koruyan Az Seçilen Yol, geleneksel psikolojik ve spiritüel içgörüleri eşsiz bir biçimde bütünleştiren, yaşamı-mızda gerçeği nasıl kucaklayacağımızı, iç barışa ve bütünlüğe nasıl ulaşacağımızı gös-teren vazgeçilmez bir kılavuzdur.”

İyi Hissetmek

Dr. David Burns

"İçerisinde, depresyonu yenmede etkinliği kanıtlanmış teknik ve yöntemleri barındıran, okuması akıcı bir kendine yardım kitabı.”

Takıntılarla Başa Çıkma

Christine Purdon | David A.Clark

"Tekrarlayan eylemlerinizi ve zorla zihninize giren düşüncelerinizi tanımayı ve bunlarla başetmeyi, İstenmeyen düşüncelerle ilgili korkularınızdan kurtulmayı, Kaygılarınızı azaltmayı, Takıntılı düşünmeyle ilgili duygusal rahatlama yolları bulmayı Öğrenebilirsiniz.”

Panik Ataklardan Kurtulmanın Yolları

Shirley Swede | Seymour Sheppard Jaffe

"Panik Ataklarından Kurtulmanın Yolları, panik ataklarından kurtulmak için, pratik, doğru, kolaylıkla uygulanan etkili önlemleri sunmaktadır. Kitap panik ataklarından mustarip kişilerin kendi hayatlarının kontrolünü ellerine alabilmeleri için kabul edilebilir bir iyimserlik taşımaktadır.”

Evinizdeki Terapist

Dr. Dennis Greenberger | Dr. Christine A. Padesky

"Son yıllarda oldukça popüler olan bilişsel terapi yönteminin ilkelerini temel alarak oluşturulmuş, depresyon ve kaygı bozuklukları ile baş etmeyi kolaylaştıran bir kendine yardım kitabı.”

Gençler İçin Özgüven Geliştirme

Dr. Psk. Margi G. Fox | Dr. Psk. Leslie Sokol

"Bu kitapta endişe ve depresyonla baş etme yanı sıra dikkat eksikliği, hiperaktivite, sosyal kaygı, sınav kaygısı ve yeme sorunlarına kadar uzanan sorunlu durum örnekleri üzerinde durularak çıkış yolları tartışılmıştır. Hem gençler hem evinde bir genç büyüyen tüm anne babalara faydalı bir kendine yardım kitabıdır.”

Çocuk Psikiyatrisi

Prof. Dr. Mücahit Öztürk

"Anne, baba ve eğitimciler için kolay anlaşılır, doyurucu bir kaynak kitap..”

Beni Sevmen İçin Kendimden Vaz Mı Geçmeliyim?

Jordan & Margaret Paul

"Aşklarının Sonsuza dek Sürmesini İsteyen Çiftler İçin İnsanın eşine aşık olması benzersiz bir duygu! Ne yazık ki, çatışmalar başladığında, bu büyülü hava uçup gidiverir. Siz konuşmak istersiniz; o içine kapanır. Cinsellik, para, çocukluk vs. yüzünden kavgaya tutuşursunuz. Yüreğinizdeki sevginin yerini yavaş yavaş acı, öfke ve düş kırıklığı almaya başlar. Ne yazık ki! "Artık birbirimizle konuşmuyoruz." "Eşim benim duygu ve düşüncelerimle ilgilenmiyor." "Sevildiğimi pek hissetmiyorum." "İlişkimizi iyi ama sanki bir eksiklik var." Bu ve benzeri durumlarda düştüğümüz umutsuzluktan çıkmanın "kendinizden vazgeçmeden" mümkün olduğunu bu kitapla keşfedebilirsiniz."